James has logged 22 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dominion

Dominion

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Above Majestic

Above Majestic

2018
×
Edit this entry  
28
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
Edit this entry  
28
Forks Over Knives

Forks Over Knives

2011
×
Edit this entry  
23
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry