Orlie has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Edit this entry  
26
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Splinter

Splinter

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry