• Toy Story 4

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Hustle

  • Wine Country

  • Aladdin

  • Swallow

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Us

  • Booksmart

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Big Time Adolescence

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • After the Wedding

    ★★★

  • Glass

  • Escape Room

  • The Invisible Witness

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • Where Hands Touch

  • A Faithful Man

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Operation Finale

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Package

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • Ibiza

  • Adrift

  • Burning

  • Climax

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

  • Truth or Dare

    ★★★

  • Rampage

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½