Mehrzad has logged 15 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★
Edit this entry  
27
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★½
Edit this entry  
26
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
21
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Edit this entry  
17
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Edit this entry  
04
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Edit this entry