Meg has logged 209 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Say Yes

Say Yes

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
The Door

The Door

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Women Reply

Women Reply

1975
×
Read the review Edit this entry  
31
How Can It Be

How Can It Be

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
September 11 - India

September 11 - India

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
The Day the Mercedes Became a Hat

The Day the Mercedes Became a Hat

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mrs. Santa Claus

Mrs. Santa Claus

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Can't Live Without Cosmos

We Can't Live Without Cosmos

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rabbit

Rabbit

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wing Chun

Wing Chun

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Real St. Nick

The Real St. Nick

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stork Club

The Stork Club

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Night

Big Night

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Countess

The Countess

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ice House

The Ice House

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry