• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Belfast

  • In the Heights

  • F9

  • Sasquatch

  • Romeo & Juliet

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • James Acaster: Make A New Tomorrow

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • How It Feels to Be Free

    ★★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Holidate

    ½

  • Rebecca

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Des

  • This Is Paris

  • Downstream to Kinshasa

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Brothers by Blood

    ★★★

  • First Cow: A Place in This World

  • Mainstream

  • Love, Guaranteed

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

  • A New York Christmas Wedding

  • The One and Only Ivan

  • The Unseen River

    ★★★★★

  • i ran from it and was still in it

    ★★★★★

  • The Old Guard

  • Desperados

    ½

  • Crickets

    ★★★★

  • Couple Splits Up While In Lockdown LOL

    ★★★★★

  • Unexpected Gift

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Lovebirds

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Extraction

  • The Lost Husband

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Misbehaviour

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Eyimofe (This Is My Desire)

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Sergio

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★★★

  • Uncle Frank

  • Amulet

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

  • The Confession Killer

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Gold Digger

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Alice Júnior

    ★★★★

  • Cordelia

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★