megan has logged 194 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bigger Splash

A Bigger Splash

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
...And the Pursuit of Happiness

...And the Pursuit of Happiness

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fleeting Images

Fleeting Images

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don's Party

Don's Party

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry