megan ✿ has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Sweetest Sound

The Sweetest Sound

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lovers

The Lovers

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry