• Enola Holmes

    ★★★

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Christmas at the Plaza

  • Christmas Under the Stars

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Santa Girl

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Little

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Fisherman

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • A Shoe Addict's Christmas

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ½

  • Halloween

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½