• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Moxie

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Irreplaceable You

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Flower

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Thor

    ★★½

  • No Strings Attached

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • The Last Song

  • Valentine's Day

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • The Invention of Lying

    ½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • The Time Traveler's Wife

    ★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Yes Man

    ★★★

  • Four Christmases

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Speed Racer

    ★★★★½

  • Rush Hour 3

    ★★½

  • Hot Rod

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★★½

  • Michael Clayton

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • Casino Royale

    ★★★★

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

    ★★★★

  • Click

    ★★★★

  • Fun with Dick and Jane

    ★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★

  • Hitch

    ★★

  • A Cinderella Story

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • The Terminal

    ★★★½

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Ella Enchanted

    ★★★

  • 50 First Dates

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • Elf

    ★★★★

  • Uptown Girls

    ★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★