Josh has logged 47 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Execution

The Execution

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Record of Sweet Murder

A Record of Sweet Murder

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zalava

Zalava

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inexorable

Inexorable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dug Dug

Dug Dug

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Banquet

A Banquet

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Absurda

Absurda

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry