McHomeschooled has logged 39 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Accordion Player

Accordion Player

1888
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry