• West Side Story

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Outlaws

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • El Pepe, A Supreme Life

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Graven Image

    ★★★★

  • Wonder

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Personal Truth

    ★★★½

  • Wormwood

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Lobby

    ★★★★

  • A Night at the Garden

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • The Vietnam War

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½