• Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • MOTHER

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Mary Shelley

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Choice

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Focus

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • Broken City

    ★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Spring Breakers

    ★½