• The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Dick

    ★★★★★

  • Smiley Face

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Alvin and the Chipmunks

    ★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Santa Sangre

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Village

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • Ed Wood

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★★½

  • Signs

    ★★★★★

  • Batman Returns

    ★★★★★