• Ice Age

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Puss in Boots

    ★★½

  • Bigfoot Family

    ★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★½

  • Bee Movie

    ★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★½

  • The Wizard of Oz

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Nut Job

    ★★½

  • Turbo

    ★★★

  • The BFG

    ★★★½

  • Rain Man

    ★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½