• The Shape of Water

    ★★★½

  • Thelma

  • Maze

  • Catastrophe

    ★★★

  • Wish Upon

  • The Child Remains

  • Time Trap

  • Wonderstruck

    ★★★★

  • The Circle

    ★★★

  • The Boy Downstairs

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Voice from the Stone

    ★★★½

  • Flower

  • Newsies

    ★★★½

  • The Dinner

  • Daphne

    ★★

  • Golden Exits

    ★★

  • Lemon

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Take the 10

  • Hedgehog's Home

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★

  • Middle School: The Worst Years of My Life

  • Storks

    ★★★½

  • Brain on Fire

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Evil in Us

    ★½

  • Blair Witch

    ★★

  • Killing for Love

  • Lights Out

    ★★★

  • The Axe Murders of Villisca

    ★½

  • The BFG

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • The Cleanse

    ★★½

  • Miss Stevens

    ★★★½

  • Hush

  • Pet

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The 5th Wave

  • Friend Request

    ★½

  • Dementia

  • Bad Roomies

  • Experimenter

  • Room

  • Digging for Fire

    ★★½

  • The Wave

    ★★

  • The 33

  • The Gift

    ★★★

  • Circle

    ★★

  • Kung Fury

    ★★½

  • The DUFF

    ★½

  • The Interview

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Sex Ed

    ★★

  • Jessabelle

    ★★★½

  • The Taking of Deborah Logan

  • The Houses October Built

  • Berkshire County

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Before I Go to Sleep

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • Hector and the Search for Happiness

    ★★★★★

  • The Giver

    ★★★½

  • The Captive

    ★★½