Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape From Pretoria

Escape From Pretoria

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anvil! The Story of Anvil

Anvil! The Story of Anvil

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Break Clause

Break Clause

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien Code

Alien Code

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beyond White Space

Beyond White Space

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody's Child

Everybody's Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mute

Mute

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry