• Space Sweepers

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Songbird

    ★½

  • Escape From Pretoria

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Break Clause

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • Beyond White Space

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Tau

    ★★

  • Mute

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Alien Code

    ★★

  • Glassland

    ★★★

  • Super Duper Alice Cooper

    ★★★½

  • Everybody's Child

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★

  • Attack the Block

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★

  • Twilight

  • Anvil! The Story of Anvil

    ★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★½

  • Waking Life

    ★★★★