• V/H/S/94

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★

  • The Final Girl Returns

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Basic Witch

  • Ensemble Stars! On Stage ~Night of Blossoming Stars~

    ★★★★★

  • Waffle

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Man in the Corner

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Eli

    ½

  • Blind Witness

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Wasp Network

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Live

  • 1BR

    ★★★★

  • Ensemble Stars!

    ½

  • Ava in the End

  • Offbeat