• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • Antebellum

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Irresistible

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • I Still Believe

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Cuties

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

    ★½

  • Midway

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ½

  • Harriet

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★½

  • Sound of Metal

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½