• Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • New Year, New You

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Malevolent

    ★½

  • Taking a Little Time to Feel Sorry for Myself

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★½

  • 31 Days in Marshall, North Carolina

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Overboard

    ★★

  • Party Hard, Die Young

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Prospect

    ★★★★

  • Don’t Leave Home

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½