Matt has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Reunion

Reunion

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
31 Days in Marshall, North Carolina

31 Days in Marshall, North Carolina

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Death

Black Death

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hour of Lead

Hour of Lead

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry