• Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Music

    ½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • Reunion

    ★★★★

  • The Superdeep

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • An Unquiet Grave

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★★

  • Guest House

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★★

  • Don't Listen

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Crawlers

    ★★★★

  • Hour of Lead

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★