• Nightbooks

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Tom & Jerry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Black Pumpkin

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Return To Splatter Farm

    ★★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Kandisha

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Debt Collectors

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Nothing But Haunts: The Story Behind the Scare

    ★★★½

  • 10/31 Part 2

    ★★½

  • Trick

    ★½

  • One Night in October

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Halloween Party

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Aquaslash

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Porno

    ★★