Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sergeant Rutledge

Sergeant Rutledge

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Revenger

The Revenger

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night of Counting the Years

The Night of Counting the Years

1969
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cheyenne Autumn

Cheyenne Autumn

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Sandpiper

The Sandpiper

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Barber Shop

The Barber Shop

1933
×
Edit this entry  
28
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
Edit this entry  
28
Open Water 2: Adrift

Open Water 2: Adrift

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moebius

Moebius

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Name of the King 2: Two Worlds

In the Name of the King 2: Two Worlds

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Edit this entry  
26
China 9, Liberty 37

China 9, Liberty 37

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sea Wolf

The Sea Wolf

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Limite

Limite

1931
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Icarus

Icarus

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Glass Bottom Boat

The Glass Bottom Boat

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Violation

Violation

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry