• Antebellum

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • Come True

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Making the Witcher

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • The Pale Door

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

  • The Bay of Silence

    ★★

  • Legacy of Lies

    ★★

  • The Silencing

    ★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Winter Lake

    ★★½

  • Archive

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Lapsis

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★½

  • 8:46

    ★★★½

  • Infamous

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

  • The World to Come

    ★★

  • Unsettling Scenes

    ★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Arkansas

    ★★

  • Drive Me to the End

    ★★★½

  • The Stand at Paxton County

    ★★½

  • Inheritance

  • Extraction

    ★★½

  • The Quarry

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Honeydew

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Before the Fire

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Resistance

    ★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★½

  • Shifter

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • The Vanished

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★