• The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Threshold

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Wheels of Fortune

    ★★

  • Horizon Line

    ★★

  • Come Play

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • Skylines

    ★★

  • Friendsgiving

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Dead

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Pixie

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Rose

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Flashback

    ★★★½

  • Fatman

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Black Box

  • Caveat

    ★★★

  • Hosts

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • 2067

    ★★★

  • Say Your Prayers

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Wander

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Brothers by Blood

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • Come True

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½