Matthew has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
24
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Sharknado

Sharknado

2013
×
Edit this entry  
13
Tricky Brains

Tricky Brains

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Fight Back to School

Fight Back to School

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Young and Dangerous

Young and Dangerous

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Edit this entry  
19
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Premature

Premature

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry