• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Escape from New York

    ★★★½

  • Carlito's Way

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Killing Them Softly

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Boo

  • Cruella

    ★★★½