Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pizza

Pizza

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hum

Hum

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★
Edit this entry  
21
Agneepath

Agneepath

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bluffmaster!

Bluffmaster!

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Beans

Beans

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bunty Aur Babli

Bunty Aur Babli

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Return of the Bastard Swordsman

Return of the Bastard Swordsman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Seobok

Seobok

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Satoshi Kon: The Illusionist

Satoshi Kon: The Illusionist

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Mukkabaaz

Mukkabaaz

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Irudhi Suttru

Irudhi Suttru

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Toofaan

Toofaan

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Eeb Allay Ooo!

Eeb Allay Ooo!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Darr

Darr

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Baazigar

Baazigar

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dragon

Dragon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bombay Rose

Bombay Rose

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tribhanga

Tribhanga

2021
×
★★★
Edit this entry