• Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ½

  • I Care a Lot

    ½

  • The Last Dance

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • Hereditary

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • The Void

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Warcraft

    ★★★

  • American Honey

    ★★★★½

  • Peaky Blinders: The True Story

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • The Lobster

    ½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Mistress America

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★