MassimoSam has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All About Me

All About Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
29
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★
Edit this entry  
25
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Diner

Diner

2019
×
Edit this entry  
11
Making Monsters

Making Monsters

2019
×
Edit this entry  
11
Reborn

Reborn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Public

The Public

2018
×
Read the review Edit this entry