• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

  • Army of Thieves

    ★½

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Encounter

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Raging Fire

    ★★½

  • Respect

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

  • Mothering Sunday

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Army of the Dead

  • Oxygen

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The End of Us

  • I'm Your Man

    ★★★

  • The Colony

    ★★

  • Long Story Short

    ★½

  • Space Sweepers

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Outside the Wire

  • WandaVision

    ★★★½

  • Superintelligence

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Fatman

    ★½

  • The East

    ★★★

  • The Swordsman

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★★★★

  • On the Rocks

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ½

  • I Care a Lot

    ½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Tenet

    ★★½

  • Follow Me

  • Archive

    ★½

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★