Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Flight of the Phoenix

The Flight of the Phoenix

1965
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Billy Wilder Speaks

Billy Wilder Speaks

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bill Hicks: Relentless

Bill Hicks: Relentless

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bill Hicks: One Night Stand

Bill Hicks: One Night Stand

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
True Believer

True Believer

1989
×
Edit this entry  
12
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I, Claudius

I, Claudius

1976
×
★★★★
Edit this entry  
08
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dream/Killer

Dream/Killer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ballad of a Soldier

Ballad of a Soldier

1959
×
★★★★
Edit this entry  
04
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Time

Time

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1958
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Keoma

Keoma

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
09
ZeroZeroZero

ZeroZeroZero

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry