• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Redemption Song

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Issam

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★½

  • A Perfect Planet

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Your Honor

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Des

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Deep End

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • High Score

    ★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★★

  • Unhinged

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Greyhound

  • Talk Outside

    ★★½

  • Waffle

    ★★★½

  • The Voice in Your Head

    ★★★★

  • Face to Face Time

    ★★★★

  • Extraction

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★★½

  • Soft

    ½

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★★

  • Adspace

    ½

  • Unveiled

    ★★½

  • Alex

    ½

  • Coup d’etat Math

    ★★

  • Modern Whore

    ★★★