martinfernandez has logged 197 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Naran Ja

Naran Ja

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Zumiriki

Zumiriki

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Sharks

The Sharks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wilcox

Wilcox

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lake of Happiness

Lake of Happiness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Hiroshima

Hiroshima

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Edit this entry  
13
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
Edit this entry  
11
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cheats

Cheats

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry  
09
There Comes a Knocking

There Comes a Knocking

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Return

Return

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry