marti has logged 28 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
True Story

True Story

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry