MarSco has logged 41 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
End of Summer

End of Summer

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
State of the Nation

State of the Nation

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War in Vienna

War in Vienna

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miracle

Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shine a Light

Shine a Light

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Hundred and One Nights

One Hundred and One Nights

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Port of Call

Port of Call

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pi

Pi

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thirst

Thirst

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fellini Racconta: Diary of a Film

Fellini Racconta: Diary of a Film

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
And the Ship Sails On

And the Ship Sails On

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry