• Dear Thomas

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Sleeper Must Awaken: Making Dune

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Harald Naegeli - Der Sprayer von Zürich

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Reflection

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • They Carry Death

    ★½

  • Miracle

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Whether the Weather is Fine

    ★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • Homefront

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • The Story of My Wife

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Feathers

    ★★

  • Evolution

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★

  • Small Body

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Olga

    ★★★½

  • Cow

    ★★★½

  • Playground

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Good Mother

    ★★★½

  • The Gravedigger’s Wife

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Poser

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Little Palestine, Diary Of A Siege

    ★★★★

  • Cuatro paredes

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Firebird

    ★★½

  • El Planeta

    ★★

  • How It Ends

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Vicious Fun

    ★★½

  • Momê

    ★★★

  • Im Abgrund

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½