Sort by

Morgan has logged 277 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Like Me

Like Me

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Time for Revenge

Time for Revenge

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1936
×
★★½
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Accidentally Engaged

Accidentally Engaged

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Betrayed

Betrayed

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
Read the review Edit this entry  
30
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Camille

Camille

1936
×
Read the review Edit this entry  
30
The Iron Ladies

The Iron Ladies

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
City of Joy

City of Joy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Betting On The Bride

Betting On The Bride

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beautician and the Beast

The Beautician and the Beast

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Edit this entry  
29
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Where Do We Go Now?

Where Do We Go Now?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Life of Her Own

A Life of Her Own

1950
×
★★
Edit this entry  
28
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
28
Opera

Opera

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
Read the review Edit this entry  
27
The One-Man Band

The One-Man Band

1900
×
★★★
Edit this entry  
27
Lover Come Back

Lover Come Back

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Banana with Coconut Milk

Banana with Coconut Milk

2012
×
Edit this entry  
27
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Return

The Return

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★
Edit this entry  
27
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tigerland

Tigerland

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Fedora

Fedora

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry