Sort by

Morgan has logged 300 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Land

Land

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
GNT

GNT

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Misery Loves Company

Misery Loves Company

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Fire Next Time

The Fire Next Time

2020
×
Edit this entry  
31
KKUM

KKUM

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Human Factors

Human Factors

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★½
Edit this entry  
30
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
7th Heaven

7th Heaven

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Lost River

Lost River

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★★
Edit this entry  
29
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Edit this entry  
29
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★
Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
One for the Road

One for the Road

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Edit this entry  
28
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Air Doll

Air Doll

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bandits

Bandits

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Edit this entry  
27
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Trust

Trust

1990
×
★★
Edit this entry  
27
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
Read the review Edit this entry  
26
The President's Analyst

The President's Analyst

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
Lady in a Cage

Lady in a Cage

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
Read the review Edit this entry  
26
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry