Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinemania

Cinemania

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Survive and Advance

Survive and Advance

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Val

Val

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
Edit this entry  
05
Cyrus

Cyrus

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Things

Things

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Let the Riverbeast Get You!

Don't Let the Riverbeast Get You!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enough Said

Enough Said

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
10
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Hot Wax

American Hot Wax

1978
×
Edit this entry  
02
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
R.I.P. Rest in Pieces: A Portrait of Joe Coleman

R.I.P. Rest in Pieces: A Portrait of Joe Coleman

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dionne Warwick: Don't Make Me Over

Dionne Warwick: Don't Make Me Over

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
What Would Sophia Loren Do?

What Would Sophia Loren Do?

2021
×
Edit this entry  
31
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
20
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry