• The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Injustice

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • I Named You in Silence

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Medium

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Blue Miracle

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • A Cop Movie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • VESTIGIUM

    ★★★

  • Ok, It's Fine

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★½

  • The Night Flowers

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½