• Blood

    ★★

  • Something in the Dirt

    ★★½

  • The Cow Who Sang A Song Into The Future

    ★★½

  • Alice

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Dual

    ★½

  • Living

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Watcher

    ★★

  • Call Jane

    ★★★

  • 892

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • La Guerra Civil

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • VOIR

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Zack: Enfrentamiento Mortal

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • One Shot

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No. 10

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★½

  • Benediction

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Earwig

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½