• All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • JJ+E

  • Cinderella

    ★★★

  • The Devil Judge

  • My Roommate Is a Gumiho

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

    ★★★½

  • Doom at Your Service

  • Imitation

  • Youth of May

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Vincenzo

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

  • Kiss Goblin

  • It's Okay to Not Be Okay

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • All the Bright Places

  • Schoolgirls

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Last Christmas

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • It's Still Your Bed

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Good Sam

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Last Summer

    ½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Dark Eyes

    ★★

  • Litus

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Love at Second Sight

    ★★★★½

  • In Family I Trust

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • A Brother

    ★★★

  • Best Friend

  • Quién te cantará

    ★★★★½

  • Only You

    ★★★★

  • Los amores cobardes

    ★★

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½