• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Room 2806: The Accusation

    ★★½

  • Your Honor

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★

  • Making The Irishman

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Inside Man: Most Wanted

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Informer

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • 7500

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • A Call to Spy

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½