• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Silver Skates

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

  • Chemical Hearts

  • Feel the Beat

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mercy

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

  • She Said, He Said

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Chasing Happiness

    ★★½