• Do observatório me viram

    ★★★★★

  • Of the Observatory I Saw

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Não Sei Qual Cidade se Passa aos Olhos Dele

    ★★★★★

  • Long Way Home

    ★★★★★

  • Resonant Islands

    ★★★★★

  • Baronesa

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★★

  • Satan Satie

  • No Home Movie

    ★★★★★

  • White Out, Black In

    ★★★★★

  • The Sun Against my Eyes

  • Almayer's Folly

  • The Headless Woman

    ★★★★★

  • In the Mirror

  • Entretien avec ma mère, Natalia Akerman

  • Down There

  • The Captive

  • South

  • Chantal Akerman by Chantal Akerman

  • A Couch in New York

  • Portrait of a Young Girl at the End of the '60s in Brussels

  • From the East

  • Night and Day

  • Golden Eighties

  • Letter from a Filmmmaker: Chantal Akerman

  • I'm Hungry, I'm Cold

  • Un jour Pina a demandé...

  • Toute une nuit

  • The Meetings of Anna

  • News from Home

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

  • Je, tu, il, elle

  • La Chambre

  • Hotel Monterey

  • Blow Up My Town

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★★

  • 2071 - Horoscopes and Psychotropics

    ★★★★★

  • minicômios

    ★★★★★