• Paraíso

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Citadel

    ★★★½

  • Happiest Season

  • The Last Bath

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • King Kong en Asunción

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Amor Fati

    ★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★½

  • Gunda

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Mercy

    ★½

  • Sofá

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • The Strong Ones

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Judy

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • Crooked Lines

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Mektoub, My Love: Intermezzo

    ★★

  • Oh Mercy

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★½

  • Frankie

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • Beanpole

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • The Last Romantics

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • Marighella

    ★½

  • Who You Think I Am

    ★★★

  • Fevereiros

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • House of Glass

    ★★★½

  • Bustarenga

    ★★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Roma

    ★½

  • Fabiana

    ★★★½

  • Burning

    ★★★

  • The Dead and the Others

    ★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Border

    ★★★

  • Extinction

    ★★½

  • The Trial

    ★★★½

  • Transit

  • Galileo’s Thermometer

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★½

  • Zama

    ★★★½

  • Gabriel and the Mountain

    ★★½

  • Good Manners

    ★★★½